Конденсат на горищі: причини появи і способи усунення | Инстрой

Чому утворюється конденсат на утеплювачі?

21

Лютий

Чому утворюється конденсат на утеплювачі?

Основна причина утворення конденсату - це не утеплені або утеплена з порушенням технологічних карт дах і відсутність вентиляції.

Поява води на карнизі, в ринвах ще не означає, що вийшла з ладу система теплоізоляції даху . Швидше за все, продуктивності вентиляції підпокрівельного простору недостатньо через низьку температуру повітря, і водяні пари не видаляються гідроізоляційної мембраною.

Інша справа, якщо конденсат капає з даху зсередини приміщення. Це свідчення того, що система гідроізоляції даху не справляється зі своїм завданням. Ще гірше йдуть справи, коли скупчилася на стелі волога поступово стікає на підлогу. Причина часто криється в ізоляційному «пирозі», особливо коли він виконаний з мінеральних матеріалів. Першою ознакою несправності стає болотний запах, який часто проявляється в теплу пору року. Взимку про наявність містків холоду і місць скупчення конденсату сповістять крижані затори на фронтонах даху.

Виявити проблеми ізоляційного шару допомагає тепловизионное обстеження , в ході якого фахівці шукають джерела тепловтрати в житлових, громадських і комерційних будівлях. Дослідження дозволять знайти місця намокання, розумно підійти до питань утеплення і гідроізоляції з урахуванням конструкції будівлі.

Утеплювач, вмонтований з порушенням технологічних карт - причина утворення конденсату

Основна причина утворення конденсату - це різниця між температурами пара і матеріалу даху і відсутність вентиляції. При обтіканні повітряних потоків або прямому контакті пара з холодним матеріалом на його поверхні починає накопичуватися волога, яка відмінно утримується на деревині, металі, а також на мінеральному багатошаровому утеплювачі. В останньому випадку висока ймовірність проникнення вологи всередину матеріалу і підпокрівельний простір. Це призводить до намокання мінеральної вати, яка з часом втрачає свої теплотехнічні властивості.

Конденсат на холодному горищі найчастіше утворюється восени або з приходом весни, на погано утепленому - ще й взимку. Особливо гостро стоїть питання в будівлях, розташованих біля водойм.

Найбільш імовірною причиною скупчення конденсату стає:

[List]

недостатня вентиляція горища, відсутність достатнього вентзазоре пароізоляції;

неналежне облаштування пароізоляції, гідроізоляції горищного простору і стельового перекриття;

недостатній теплоізоляційний шар на даху, якщо точка роси розташована на внутрішній частині теплоізоляційного «пирога».

Нерідкі випадки, коли через скупчення конденсату в мінеральному утеплювачі на даху з профнастилу вигинається решітка, піднімаючи листи покрівельного матеріалу. В цьому випадку змінюють всю пароізоляційну мембрану і теплоізоляційний матеріал, не чекаючи теплої погоди.

[/list]

Способи усунення конденсату

Скупчення вологи на утеплювачі - проблема, з якою необхідно розбиратися. Довіряють таку роботу досвідченим фахівцям. Майстри оцінюють ступінь пошкодження нанести утеплювача. Згідно з технологічним висновку, можна або доутепліть конструкцію даху , усуваючи всі мости холоду, або повністю демонтувати теплоізоляційний шар і заново зібрати« пиріг »вже дотримуючись технології.

У холодному горищному приміщенні єдино вірним рішенням усунення конденсату стає облаштування вентиляції приміщення. Нерідко на горищі монтують допоміжну трубу, яка забезпечує швидке видалення вологи.

Для теплоизолированной даху також будуть потрібні вентканали, але багато що залежить і від особливостей гідроізоляційного, теплоізоляційного матеріалу . Фахівці рекомендують замінити «пиріг» з мінерального матеріалу легким, практичним, довговічним пінополіуретаном. Він може мати закриту або відкриту (дихаючу) пористу структуру. Будь-який варіант виключає можливість утворення і скупчення конденсату.

Ціни на утеплення пінополіуретаном:

Приклади наших робіт

Дізнайтеся відповідь на це та інші питання по теплоізоляції на нашому сайті.

Пишіть нам, і ми з Вами зв'яжемося, або телефонуйте за тел .:

📞 (096) 0000 157

📞 (095) 0000 157⠀

Тепла і затишку у Вашій оселі!