FAQ - відповіді на типові запитання | Инстрой

Питання та відповіді

 • 1 Що таке пінополіуретан (ППУ)?

  Пінополіуретан - це спінений двокомпонентний полімер. Матеріал має пористу структуру. Зустрічаються пенополіуретани різних типів. З пінополіуретану виготовляються наповнювачі для матраців, він використовується при виробництві меблів, м'яких іграшок, губок для прибирання, взуття. тощо

 • 2 У чому відмінність пінополіуретану від інших утеплювачів?

  Пінополіуретан має найнижчий коефіцієнт теплопровідності (найтепліший при мінімальній товщині покриття). ППУ має високу адгезію до поверхонь будь-якого типу. Унікальна технологія нанесення дозволяє утеплити поверхню і утворити монолітний безшовний шар без мікротріщин. ППУ - це екологічний матеріал і повністю безпечний для здоров'я.

 • 3 Які види пінополіуретану застосовуються в утепленні?

  Пінополіуретан буває легким (в своїй структурі має відкриту комірку) - 15 кг / куб.м і жорстким (в своїй структурі має закриту комірку) - 40 кг / куб.м. Для кожного виду матеріалу є своя сфера застосування і свої нюанси нанесення. Легкий ППУ може застосовуватися для заливання в різні порожнини, наприклад, в повітряний прошарок цегляної стіни, в гіпсокартонну конструкцію. Так само легкий ППУ, є хорошим звукоизолятором і може використовуватися зсередини на різні конструкціі.Жесткій ППУ застосовується як для зовнішнього так і для внутрішнього утеплення.

 • 4 Як швидко можна утеплити будинок пінополіуретаном?

  Устаткування для виробництва ППУ і методи його нанесення дозволяють утеплити об'єкт в 5-7 разів швидше, ніж іншими відомими методами.

 • 5 Що можна утеплити пінополіуретаном?

  Пінополіуретаном утеплюють житлові будинки і промислові конструкції. Їм можна утеплювати стіни зовні, накриваючи потім облицювальною покриттям. Стіни так само можна утеплити зсередини, можна утеплити в повітряний прошарок. ППУ утеплюють горищні приміщення, мансардні поверхи. покрівлі (зсередини і зовні), підлоги, фундаменти. Є можливість утеплити пінополіуретаном ангари, трубопроводи, транспортні засоби, холодильні установки та інші конструкції.

 • 6 Чим пахне пінополіуретан?

  В процесі виробництва пінополіуретану не використовують добавки, небезпечні для здоров'я. Він застосовується для утеплення всередині приміщень і зовні. Так само, можна згадати, що з пінополіуретану роблять матраци, губки для миття посуду та інші предмети для побуту. Пінополіуретан повністю нешкідливий для здоров'я людини і ніякого запаху не має.

 • 7 При яких температурах можна наносити пінополіуретан?

  При низьких температурах вспенивание пінополіуретану відбувається із затримкою, і при попаданні на охолоджену поверхню холодної піни відбувається підвищена витрата матеріалу. Оптимальна температура для робіт на відкритих поверхнях + 10 градусів і вище. Для роботи взимку важливо яке обладнання використовується при виробництві пінополіуретану. Розрізняють установки низького і високого тиску. У зимовий період застосування пінополіуретану можливо в закритому приміщенні, яке можна додатково опалювати до плюсової температури. Температура в шлангах високого тиску підвищується до 180 градусів, що забезпечує якісне вспенивание сировини. Взимку можна проводити утеплення даху зсередини, горища, мансардного поверху, підлоги, стін зсередини і заливати матеріал в повітряний прошарок стіни.

 • 8 Чи можна при необхідності зрізати непотрібний шар пінополіуретану?

  Так, пінополіуретан легко можна зрізати гострим ножем. Можна також скористатися ланцюговою пилою.

 • 9 Що таке адгезія?

  Адгезія матеріалу - це прилипання його до різних поверхонь, таким як, цегла, бетон, дерево і ін.

 • 10 Чи утворюються після утеплення пінополіуретаном “містки холоду”?

  При нанесенні на поверхню пінополіуретан утворює монолітне безшовне герметичне покриття, яке повністю виключає появу містків холоду.

 • 11 Що таке піноізол?

  Піноізол - це пінопласт карбаміду. Так він відомий під іншими комерційними назвами - це рідкий пінопласт, екоізол, юнізол і ін. Пінзеля проводитися з полімерної смоли, піноутворювача і ортофосфорної кислоти. В піноізол додають різні присадки для додання йому різних властивостей.

 • 12 Застосування піноізол

  Кожен утеплювач має свою сферу застосування. Піноізол застосовується в різних конструкціях, де є порожнина, або ця порожнина створюється штучно. Піноізол виходить з шланга у вигляді густої піни, розливається по порожнини, заповнюючи всі щілини. Утеплювач не розширюється, що дозволяє заливати його в готові некапітальні конструкції, такі, як гіпсокортона, під сайдинг та інші.

 • 13 Шкідливий або безпечний пеноизол?

  Основна сировина при виробництві піноізолу - полімерна карбамидоформальдегидная смола. При виробництві утеплювача так само використовуються затверджувач - харчова ортофосфорна кислота, піноутворювач - АБСК, розріджувачів є очищена вода. Всі компоненти, які входять до складу піноизола відповідають санітарним нормам і дозволені для виробництва даного утеплювача.

 • 14 Чули, що піноізол має різкий запах. Чи так це?

  Безпосередньо при виробництві матеріал має легкий запах клею ПВА, який повністю зникає після висихання. Період висихання залежить від вологості і температури навколишнього середовища і складає від 2-х тижнів до 2-х місяців. Різкий запах - це запах формальдегіду. Цей запах може з'явитися при використанні неякісних компонентів, так само при порушенні технології при виробництві матеріалу, коли процес полімеризації пройшов не повністю.

 • 15 Набирає чи вологу піноизол?

  Вологи піноизол не боїться. Піноізол паропроницаемий (дихаючий) матеріал.Вследствіе чого, при милостині води на матеріал, він візьме на себе 15-20%, потім утеплювач висохне не втративши своїх властивостей.

 • 16 Як довго висиханет піноізол?

  Первісна полімеризація (схоплювання) піноизола відбувається на протязі 3-х хвилин Повне висихання ж матеріалу - від 2-х тижнів (влітку) до 2-х місяців (взимку), в залежності від погодних умов і товщини шару.

 • 17 Чи дає піноизол усадку?

  Піноізол дає усадку, в залежності від температури і вологості, від 1 до 3%. Знаючи цю особливість, ми рекомендуємо передбачати додаткову долівку після повного висихання матеріалу.

 • 18 Чи можна утеплити мансардний поверх піноізолом?

  Можна, можливо. Попередньо потрібно зробити підготовку і пристрелити гидробарьер до балок по підлозі, якщо утеплюємо стелю приміщення знизу і мансардний поверх залишається непридатним для проживання. Якщо необхідно зробити мансардний поверх житловим, то до балок по кроквяної системі пристрілюється паробар'єр і утеплення проводиться під покрівлю. Є можливість залити утеплювач в готову порожнину - під дошки або під гіпсокартон.

 • 19 Чи можна заливати утеплювач під гіпсокартонну конструкцію?

  Так можна. ППУ - це матеріал, який можна заливати під будь-яку конструкцію, в тому числі і гіпсокартон.

 • 20 А будинок не роздує при утепленні заливальним ППУ?

  Заливний пінополіуретан призначений для утеплення стін, що мають повітряний прошарок. Матеріал не пошкоджує цегляну кладку. Пінополіуретан має відмінну адгезію (прилипає до поверхні), і утеплюючи стіни таким способом можна додатково скріпити конструкцію стін будинку. Дана технологія так само дозволяє утеплювати повітряний прошарок за гіпсокартонну конструкцію, не пошкоджуючи її.

 • 21 Спіниться чи пінополіуретан в порожнині і заповниться вся порожнину?

  ППУ для утеплення розрізняють заливний (з повільним стартом 15-20 сек.) І напилюваний (з швидким стартом стіновий 3-4 сек., покрівельний 5-6 сек). Кожен матеріал має свою сферу застосування. Однозначно, застосовувати в якості заливного матеріалу, пінополіуретан з швидким стартом ніяк не можна, інакше можна отримати заповнення порожнини утеплювачем навколо отворів.

 • 22 А як щодо пожежної безпеки ППУ?

  Група горючості пінополіуретану Г3 (нормальногорючіе). Існують системи з групою горючості Г1 (слабогорючие) і Г2 (умеренногорючіе). Подібні системи можна замовити при необхідності.

 • 23 Чи володіє пінополіуретан шумоизолирующими властивостями?

  Індекс зниження ударного шуму пінополіуретану 22 дБ. індекс зниження повітряного шуму - 17 дБ.

 • 24 Чому майстер працює в респіраторі?

  Хлопці працюють в малярних комбінезонах і респіраторах для захисту від дрібнодисперсного напила. Через 15-20 хв напилю повністю осідає, матеріал за цей час набуває властивості утеплювача. Остаточно все хіміко-фізичні процеси в утеплювачі відбуваються протягом 72 годин. Так само необхідно накривати захисним покриттям все поверхні, які розташовані від вогнища розпилення матеріалу на відстані менше одного метра.

 • 25 Скажіть яка товщина цього утеплювача потрібна для утеплення даху будинку?

  Рекомендована товщина утеплення даху пінополіуретаном в наших широтах 10-15 см. Більш конкретно можна сказати, знаючи конструкцію покрівлі.

 • 26 Можна застосувати монтажну піну як утеплювач замість ППУ?

  Монтажна піна - це однокомпонентний пінополіуретан. який застосовується для монтажу різних конструкцій, вона не є утеплювачем. Монтажну піну не можна задувати в прошарок вона може «порвати» неміцну кладку. Заливний ППУ, яким ми застосовуємо для утеплення повітряного прошарку в цегляних кладках- це двокомпонентний пінополіуретан з відкритою осередком, він застосовується як утеплювач (коефіцієнт теплопровідності 0,021- 0,03). Унікальність його ще і в тому, що в стіні утворюється монолітний шар якісного утеплювача, який додатково скріпить конструкцію стіни.