Утеплення стін заливальним пінополіуретаном | Инстрой

Утеплення стін пінополіуретаном

У Вас в будинку холодні стіни, вологі стики і ось-ось утвориться грибок? Ймовірно, що в такому будинку між основною стіною і облицювальною цеглою є повітряний зазор, або утеплювач, раніше застосований в цьому просторі, лежить не герметично, і повітря все-одно потрапляє всередину стіни. Ми хочемо запропонувати Вам інноваційне рішення! У Вашому будинку завжди буде тепло, комфортно. Вартість витрат на опалення істотно знизиться. Бонусом, крім теплоізоляції і шумоізоляції, Ви отримаєте міцну монолітну герметичну конструкцію утеплювача всередині кладки, яка додатково скріпить стіни.

Утеплення стін заливанням пінополіуретаном (ППУ) - метод утеплення, який застосовується в разі, якщо стіни мають повітряний прошарок (між основною стіною і облицювальним матеріалом).

макет стены

Даний метод зведення стін (колодцевая кладка), коли в кладці залишаються порожнечі, широко поширений в будівництві і використовується для зменшення навантаження на фундамент будинку. Така кладка призводить до утворення «мостів холоду» в стінах. В цьому випадку, стіни можна утеплити заливальним пінополіуретаном.

Міжстіновий повітряний простір можна заповнити заливальним ППУ як на етапі будівництва, так і утеплити вже готову конструкцію, шляхом подачі матеріалу в просвердлені отвори.

Заливка ППУ більш трудомісткий процес, в порівнянні з його напиленням. Але зусилля цілком виправдані, оскільки ППУ при заливці розкриває свої властивості найбільш ефективно.

Детальніше про переваги заливного ППУ:

 • Матеріал має високу адгезію, тобто прилипає до більшості будівельних матеріалів, тим самим повністю заповнюючи щілини і утворюючи не тільки теплі, але і більш міцні стіни.
 • Має найнижчий коефіцієнт теплопровідності серед всіх утеплювачів.
 • Матеріал додасть конструкції герметичності, що не зробить жоден відомий утеплювач, тим самим повністю і назавжди позбавить стіни від "містків холоду".
 • Матеріал ефективно поглинає звук, тим самим є відмінним засобом шумоізоляції.
 • Не деформує стіни. На відміну від монтажної піни, яка служить для багатьох аналогом ППУ, за фактом ж не є таким, в процесі заливки не робить істотного тиску на конструкцію стіни і застосовується навіть для заливки порожнечі за гіпсокартоном.

Залежно від конструкції стін і необхідних характеристик по теплоізоляції для заливки в стіни застосовуєтьсяППУ двох щільності, а саме:

 • Закритопориста піна, щільністю 40 кг / куб.м
 • Відкритопориста піна, щільністю 25 кг / куб.м
 • Відкритопориста піна, щільністю 15 кг / куб.м
пенополиуретан

Теплотехнічні характеристики пінополіуретану

характеристики пінополіуретану

Детальніше про різні марки ППУ читайте в розділі статті.

Технологія заливки пінополіуретану або як все це відбувається:

Початок реакції по утворенню піни, в заливальному ППУ відбувається з більшою затримкою, ніж при напиленні.

Так званий «повільний старт» позитивно позначається на заповненні найважкодоступніших місць в конструкціях.

Утеплення будинку, що будується (конструкції в стадії зведення)

На етапі зведення стін заливка виконується зверху в відкриту кладку. Компоненти змішуються в заливальному пістолеті. Далі матеріал заливається вниз порожнини і щільно заповнює весь простір, нерівності та дефекти кладки швів. Процес заливки на предмет заповнення контролюється візуально.

заливочный ППУ

Утеплення житлового будинку (готової конструкції)

При заливці ППУ в уже готові стіни технологічний процес передбачає свердління отворів діаметром 8 мм і кроком близько 600 мм в шаховому порядку. Заливка проводиться знизу вгору.

Підігріті компоненти під високим тиском подаються в камеру змішування, що знаходиться в пістолеті. Потім через трубку діаметром 8мм суміш рівними порціями подається в підготовлені отвори в стіні. Спінювання починається через 18-20 секунд після змішування компонентів.

Пінополіуретан повільно піднімається по стіні, не створюючи суттєвого тиску в утеплюваної конструкції. Заповнення простору можна контролювати за допомогою отворів, які межують із заливальним. Коли в суміжному отворі з’явиться піна, то це означає, що порожнина заповнена утеплювачем і можна переходити до сусіднього отвору, і так далі.

Заливка ППУ в стены

Додатковий контроль можна провести візуально, за допомогою технічного ендоскопа (мініатюрної камери).

Залитий отвір закривається пробкою до закінчення реакції. По завершенню робіт, їх можна задекорувати відповідним цементним розчином.

Гідрофобізація стін

У певних випадках перед заливкою пінополіуретану в стіни проводяться підготовчі роботи. Деякі види червоної цегли необхідно покривати захисним шаром гідрофобних рідин. В іншому випадку, після попадання рідкого утеплювача на цегляній кладці залишаються темні плями. Виняток становить біла силікатна цегла.

Гідрофобізація стін не тільки захистить їх від попадання пінополіуретану, але також додасть їм водовідштовхувальні властивості. Це продовжить термін служби цегляній кладці.

Так само гідровобізатори надають поверхні легкий ефект "мокрого каменю", що теж є приємним бонусом.

Технологія заливки ППУ має ряд переваг:

 • Не має потреби в покритті додатковим захисним шаром (штукатурка і т.п.), оскільки матеріал в стіні ізольований від впливу ультрафіолету і механічних впливів і продовжується його термін служби;
 • Не змінюють зовнішній вигляд фасаду будівлі;
 • Заповнює всі дефекти, що знаходяться в стінах (щілини, тріщини, каверни), тим самим додатково істотно зміцнюючи стіни;
 • Процес займає мінімум часу - стандартний будинок, площею до 100м ² утеплюється за одну робочу зміну;
 • Процес заливки контролюється технічним ендоскопом (мініатюрної камерою);
 • Роботи із заливки і напилення виробляються на обладнанні високого тиску, що вкрай важливо при виробництві ППУ (див.розділ статті)

В цілому, теплоізоляція пінополіуретаном застосовна до всіх порожнистих конструкцій, а результат роботи завжди виправдовує витрати часу і коштів.

Ціни на утеплення заливальним ППУ:

Приклади наших робіт

Якщо у Вас виникнуть питання по теплоізоляції, з радістю допоможемо Вам.

Пишіть нам, і ми з Вами зв'яжемося, або телефонуйте за тел .:

📞 (096) 0000 157

📞 (095) 0000 157⠀

Тепла і затишку у Вашій оселі!