FAQ - відповіді на типові запитання | Инстрой

Питання та відповіді

  • 1 Що таке пінополіуретан (ППУ)?

    Пінополіуретан - це спінений двокомпонентний полімер. Матеріал має пористу структуру. Зустрічаються пенополіуретани різних типів. З пінополіуретану виготовляються наповнювачі для матраців, він використовується при виробництві меблів, м'яких іграшок, губок для прибирання, взуття. тощо

  • 2 У чому відмінність пінополіуретану від інших утеплювачів?

    Пінополіуретан має найнижчий коефіцієнт теплопровідності (найтепліший при мінімальній товщині покриття). ППУ має високу адгезію до поверхонь будь-якого типу. Унікальна технологія нанесення дозволяє утеплити поверхню і утворити монолітний безшовний шар без мікротріщин. ППУ - це екологічний матеріал і повністю безпечний для здоров'я.

  • 3 Які види пінополіуретану застосовуються в утепленні?

    Пінополіуретан буває легким (в своїй структурі має відкриту комірку) - 15 кг / куб.м і жорстким (в своїй структурі має закриту комірку) - 40 кг / куб.м. Для кожного виду матеріалу є своя сфера застосування і свої нюанси нанесення. Легкий ППУ може застосовуватися для заливання в різні порожнини, наприклад, в повітряний прошарок цегляної стіни, в гіпсокартонну конструкцію. Так само легкий ППУ, є хорошим звукоизолятором і може використовуватися зсередини на різні конструкціі.Жесткій ППУ застосовується як для зовнішнього так і для внутрішнього утеплення.

  • 4 Як швидко можна утеплити будинок пінополіуретаном?

    Устаткування для виробництва ППУ і методи його нанесення дозволяють утеплити об'єкт в 5-7 разів швидше, ніж іншими відомими методами.

  • 5 Що можна утеплити пінополіуретаном?

    Пінополіуретаном утеплюють житлові будинки і промислові конструкції. Їм можна утеплювати стіни зовні, накриваючи потім облицювальною покриттям. Стіни так само можна утеплити зсередини, можна утеплити в повітряний прошарок. ППУ утеплюють горищні приміщення, мансардні поверхи. покрівлі (зсередини і зовні), підлоги, фундаменти. Є можливість утеплити пінополіуретаном ангари, трубопроводи, транспортні засоби, холодильні установки та інші конструкції.

  • 6 Чим пахне пінополіуретан?

    В процесі виробництва пінополіуретану не використовують добавки, небезпечні для здоров'я. Він застосовується для утеплення всередині приміщень і зовні. Так само, можна згадати, що з пінополіуретану роблять матраци, губки для миття посуду та інші предмети для побуту. Пінополіуретан повністю нешкідливий для здоров'я людини і ніякого запаху не має.

  • 7 При яких температурах можна наносити пінополіуретан?

    При низьких температурах вспенивание пінополіуретану відбувається із затримкою, і при попаданні на охолоджену поверхню холодної піни відбувається підвищена витрата матеріалу. Оптимальна температура для робіт на відкритих поверхнях + 10 градусів і вище. Для роботи взимку важливо яке обладнання використовується при виробництві пінополіуретану. Розрізняють установки низького і високого тиску. У зимовий період застосування пінополіуретану можливо в закритому приміщенні, яке можна додатково опалювати до плюсової температури. Температура в шлангах високого тиску підвищується до 180 градусів, що забезпечує якісне вспенивание сировини. Взимку можна проводити утеплення даху зсередини, горища, мансардного поверху, підлоги, стін зсередини і заливати матеріал в повітряний прошарок стіни.

  • 8 Чи можна зрізати непотрібний шар ППУ?

    Так, пінополіуретан легко можна зрізати гострим ножем. Можна також скористатися ланцюговою пилою.

  • 9 Що таке адгезія?

    Адгезія матеріалу - це прилипання його до різних поверхонь, таким як, цегла, бетон, дерево і ін.

  • 10 Чи утворюються після утеплення пінополіуретаном “містки холоду”?

    При нанесенні на поверхню пінополіуретан утворює монолітне безшовне герметичне покриття, яке повністю виключає появу містків холоду.

  • 11 Чи можна заливати утеплювач під гіпсокартонну конструкцію?

    Так можна. ППУ - це матеріал, який можна заливати під будь-яку конструкцію, в тому числі і гіпсокартон.

  • 12 А будинок не роздує при утепленні заливальним ППУ?

    Заливний пінополіуретан призначений для утеплення стін, що мають повітряний прошарок. Матеріал не пошкоджує цегляну кладку. Пінополіуретан має відмінну адгезію (прилипає до поверхні), і утеплюючи стіни таким способом можна додатково скріпити конструкцію стін будинку. Дана технологія так само дозволяє утеплювати повітряний прошарок за гіпсокартонну конструкцію, не пошкоджуючи її.

  • 13 Спіниться чи пінополіуретан в порожнині і заповниться вся порожнину?

    ППУ для утеплення розрізняють заливний (з повільним стартом 15-20 сек.) І напилюваний (з швидким стартом стіновий 3-4 сек., покрівельний 5-6 сек). Кожен матеріал має свою сферу застосування. Однозначно, застосовувати в якості заливного матеріалу, пінополіуретан з швидким стартом ніяк не можна, інакше можна отримати заповнення порожнини утеплювачем навколо отворів.

  • 14 Що робити з мишами?

    Миші і щурі живуть або прокладають собі ходи в різних утеплювачах тієї ж мінвати і полістиролі. При наявності в будинку гризунів, з ними необхідно боротися.

  • 15 А як щодо пожежної безпеки ППУ?

    Група горючості пінополіуретану Г3 (нормальногорючіе). Існують системи з групою горючості Г1 (слабогорючие) і Г2 (умеренногорючіе). Подібні системи можна замовити при необхідності.

  • 16 Чи володіє пінополіуретан шумоизолирующими властивостями?

    Індекс зниження ударного шуму пінополіуретану 22 дБ. індекс зниження повітряного шуму - 17 дБ.

  • 17 Чому майстер працює в респіраторі?

    Хлопці працюють в малярних комбінезонах і респіраторах для захисту від дрібнодисперсного напила. Через 15-20 хв напилю повністю осідає, матеріал за цей час набуває властивості утеплювача. Остаточно все хіміко-фізичні процеси в утеплювачі відбуваються протягом 72 годин. Так само необхідно накривати захисним покриттям все поверхні, які розташовані від вогнища розпилення матеріалу на відстані менше одного метра.

  • 18 Скажіть яка товщина цього утеплювача потрібна для утеплення даху будинку?

    Рекомендована товщина утеплення даху пінополіуретаном в наших широтах 10-15 см. Більш конкретно можна сказати, знаючи конструкцію покрівлі.

  • 19 Можна застосувати монтажну піну як утеплювач замість ППУ?

    Монтажна піна - це однокомпонентний пінополіуретан. який застосовується для монтажу різних конструкцій, вона не є утеплювачем. Монтажну піну не можна задувати в прошарок вона може «порвати» неміцну кладку. Заливний ППУ, яким ми застосовуємо для утеплення повітряного прошарку в цегляних кладках- це двокомпонентний пінополіуретан з відкритою осередком, він застосовується як утеплювач (коефіцієнт теплопровідності 0,021- 0,03). Унікальність його ще і в тому, що в стіні утворюється монолітний шар якісного утеплювача, який додатково скріпить конструкцію стіни.

  • 20 В яких випадках перед заливкою пінополіуретану в стіни потрібна попередня гідрофобізація

    У певних випадках перед заливкою пінополіуретану в стіни проводяться підготовчі роботи. Деякі види червоної цегли необхідно покривати захисним шаром гідрофобних рідин. В іншому випадку, після попадання рідкого утеплювача на цегляній кладці залишаються темні плями. Виняток становить біла силікатна цегла. Гідрофобізація стін не тільки захистить їх від попадання пінополіуретану, але також додасть їм водовідштовхувальні властивості. Це продовжить термін служби цегляній кладці. Так само гідровобізатори надають поверхні легкий ефект мокрого каменю, що теж є приємним бонусом.

  • 21 Я вже утеплив будинок / конструкцію пінопластом. Чи можна нанести поверх нього пінополіуретан?

    Ніяких проблем. ППУ має високу адгезію і добре прилипає до цього матеріалу. Нанесення ППУ на поверхню пінопласту забезпечить додаткову теплоізоляцію.

  • 22 Чи зберігає ППУ корисну площу?

    Утеплення будинку пінополіуретаном дозволить по максимуму заощадити корисну площу внутрішніх приміщень. Шар цегляної кладки - 650 мм, дерева - 140 мм, шар мінеральної вати - 80 мм, еквівалентний шар ППУ - 25 мм. Ви не втрачаєте квадратні метри і функціональний простір.